Še pred nekaj leti smo pri postavljanju sistema nagrajevanja razmišljali zgolj o tem, kako bi povečali učinkovitost in fokus zaposlenih, da bi s tem izboljšali poslovne rezultate.
Danes se potem, ko smo preživeli Covid pandemijo, soočamo z novo gospodarsko realnostjo, kjer imamo najvišjo inflacijo v zadnjih štirih desetletjih, poleg tega pa vse kaže, da bomo zašli tudi v recesijo.
Sodelavci imajo višja pričakovanja glede plač - in to v času, ko se podjetja soočajo z vedno višjimi stroški in neugodnimi gospodarskimi napovedmi za prihodnost.
Preudarni podjetniki zato zdaj razmišljajo, kako prilagoditi sistem nagrajevanja, da bo vzdržal v teh zahtevnih razmerah in kako ga sploh zastaviti, da bo vzpodbujal zaposlene k dobremu delu in prispevku z višjo dodano vrednostjo.
Zato smo za vas pripravili praktično delavnico o tem, kako zastaviti takšen sistem nagrajevanja. Z njeno pomočjo boste:
Sistem nagrajevanja – področje, kjer je učenje na napakah izjemno drago!
V poslu je dobro delati napake. Iz njih se največ naučimo. Obstajajo področja, kjer so te napake relativno neškodljive, in področja, kjer lahko napake pomenijo ogromno poslovno škodo. Napake pri postavitvi sistema nagrajevanja sodijo k slednjim. Zakaj bi torej na lastni koži in z lastnim denarjem delali napake na področju, kjer so te napake najdražje? Spoznajte jih raje vnaprej in se učite iz napak, ki jih počnejo drugi. Vaša denarnica vam bo hvaležna!
Kako lahko spregledani stranski učinki sistema nagrajevanja zamajejo vaše podjetje?
Marko, lastnik sadovnjaka v Goriških brdih, je svoje sezonske pobiralce jabolk plačeval na uro. Ker se mu je zdelo, da delovna vnema ni na višku, je spremenil sistem nagrajevanja. Želel jih je namreč spodbuditi, da bi delali hitreje. Začel jih je plačevati na potrgan zaboj jabolk. Vendar, glej ga zlomka, zaposleni so po hitrosti presegli Janezova pričakovanja. Ugotovili so namreč, da se zaboj najhitreje napolni tako, da splezajo na jablano in jabolka mečejo v zaboj. Jabolka so bila res hitreje nabrana, žal pa jih odkupiti ni želel nihče.
Doc. dr. Sara Brezigar je strokovnjakinja s področja strateškega upravljanja s človeškimi viri, ki se ukvarja s postavitvijo sistemov nagrajevanja že 20 let. Magistrirala je na London School of Economics, ki je vrhunska evropska ustanova na področju upravljanja s človeškimi viri. Sodelovala je pri svetovalnih projektih za številna slovenska in tuja podjetja, kot predavateljica pa deluje na Univerzi na Primorskem.
Za coaching in strateško svetovanje jo najemajo predvsem direktorji, ki bi radi svoja podjetja pripeljali na višjo stopnjo. Njena znanja in način razmišljanja na področju kadrovske strategije so neprecenljiva za vsakega direktorja, ki bi rad od svojih ljudi dobil kar največ. Znana je kot odlična predavateljica, ki v svojih nastopih preseneča z dinamičnostjo in svežino pristopa, in avtorica številnih člankov.
Termin: torek, 21. 6. 2022, od 9.00 do 16.00
Lokacija: Best Western Premier Hotel Slon, Ljubljana
Cena za udeležbo na enodnevni delavnici je 347 EUR + DDV in vključuje udeležbo na izobraževanju, gradiva, osvežilne napitke ter 3-hodno kosilo med glavnim odmorom.
POZOR: Število mest je omejeno, prijavite pa se lahko le direktorji in (so)lastniki podjetij od 10 do 100 zaposlenih.
*Vsa mnenja zadovoljnih strank in potencialni rezultati uporabe tehnik s seminarja so mnenja posameznikov in niso tipični rezultat. To pomeni, da ni nujno, da boste tudi sami dosegli podobne rezultate. Rezultati uporabe programa so odvisni od vašega angažmaja, sposobnosti in pripravljenosti za delo ter implementacijo vseh tehnik v programu.
© Akademija Panta Rei, Uspeh d.o.o. Pogoji poslovanja in uporabe spletnih strani | Politika varstva osebnih podatkov